Directioneaza 2%

Directioneaza 2% pentru

banner-bigDaca reprezentati o organizatie nonprofit (asociatie, fundatie, organizatie sindicala, patronat, partid politic, asociatie de proprietari, case de ajutor reciproc ale salariatilor) sau unitate de cult, atunci puteti beneficia de prevederea 2% din Legea 571/2003!

Descarcati formularele necesare de pe site-ul ANAF. (Descarca aici)

Formularul 230 – pentru cei care au venituri din salarii (Descarca aici)

Declaratia 200 privind veniturile realizate din Romania – pentru cei cu venituri din alte surse. (Descarca aici)

Toate formularele/Declaratiile completate se transmit pe adresa de e-mail a Fundatiei Wings: contact@fundatia-wings.ro

Prin aceasta lege, contribuabilii persoane fizice pot sa directioneze catre organizatia dvs. 2% din impozitul pe venit platit de ei (care ar ajunge, altfel, la bugetul statului).

Acest lucru se poate realiza foarte simplu, prin completarea unui formular standard.

Redirectionarea este gratuita, adica nu duce la nici o cheltuiala suplimentara pentru persoana care completeaza formularul respectiv.